زمان بندی تولید و تحویل انباشته های اقتصادی در زنجیره های تأمین :: شرکت فنی و مهندسی آوا-تک

[RB@Blog_Title]

  • نویسنده :
  • بازدید : [۸۵۰] مشاهده

در این مقاله، زمان بندی تولید و تحویل انباشته های اقتصادی در یک زنجیره تامین شامل یک تامین کننده و یک مونتاژگر مورد بررسی قرار می گیرد. سیستم تولید تامین کننده از نوع کار کارگاهی انعطاف پذیر قطعی است بطوری که کلیه پارامترها نظیر نرخ تقاضای قطعات، قطعی و در طی یک افق زمانی محدود ثابت می باشند. سیاست زمان بندی، استفاده از یک سیکل مشترک تولید و تحویل قطعات است. هدف مسئله یافتن طول سیکل مشترک بنحوی است که مجموع هزینه های نگهداری، راه اندازی و حمل و نقل در واحد زمان برای کل زنجیره حداقل گردد.

این مسئله شامل یک بخش گسسته و یک بخش پیوسته است. زیرمسائل تخصیص قطعات به ماشین آلات هر مرحله از سیستم تولید تامین کننده و تعیین بردار توالی تولید آنها در هر ماشین، بخش گسسته مسئله بوده و زیرمسائل تعیین اندازه انباشتة قطعات و تعیین برنامه زمان بندی تولید و تحویل آنها در هر سیکل، بخش پیوسته مسئله را تشکیل می دهد. بدین منظور یک مدل ریاضی مختلط غیر خطی صفر و یک برای این مسئله توسعه یافته است. حل مستقیم این مدل از پیچیدگی بالای محاسباتی بخصوص در مسائل با ابعاد بالا برخوردار بوده و لذا یک روش حل بهینه شمارشی نیز برای کاهش نسبی پیچیدگی حل آن ارائه شده است.

زمان بندی تولید و تحویل انباشته های اقتصادی در زنجیره های تأمین

برای دریافت فایل بر روی لینک زیر کلیک نمائید.

ادامه مطلب

نظرات ارسال شده

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی